• Çalışma Saatlerimiz : Pzt-Cumartesi: 12:00-22:00 - Pazar: Kapalı
  • İletişim: 0312 346 00 46

Yeni birisiyle tanıştığınız vakit belki de sizin yüzünüzde en çok dikkat çektiği yerlerden bir tanesi diş olacaktır. Dişin sağlıklı görünmesi ve beyazlığı sizin aslında temizliğe vermiş olduğunuz önemin de bir göstergesidir. Fakat bazı durumlarda sigara tüketimi, kahvenin bol şekilde içilmesi gibi durumlar dişin beyazlığına ciddi zarar verebilir. Bu tür durumlarda dişinizin daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız diş beyazlatma tedavisi olabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popüler bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle dişinizin bariz bir şekilde sarı renge çalması durumunda dişleri sürekli fırçalamak ya da ağız bakım ürünlerini kullanmak eski beyaz görünümüne kavuşmasına yardımcı olmayabilir.

Diş beyazlatma tedavisi olan kişilerin memnuniyet oranı oldukça yüksektir ve oldukça başarılı bir tedavi yöntemi olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Yani dişi artık sarı hale gelmiş birisi bile bu tedavi yöntemi sayesinde beyaz bir dişe sahip olabilir. Tabii ki bu tedavi sonrasında beyazlığın kalıcı olması da tamamen kişinin elindedir. Eğer bu tedaviden sonra sigara içmeye devam ederse ya da kahve içmeyi azaltmazsa dişlerin beyazlığı belli bir süre sonra gittikçe azalacaktır. Yani dişin beyaz kalmasının kontrolü tamamen kişinin elindedir. Fakat kişi sigarayı bırakamıyorsa bu tedaviyi istediği vakit tekrarlayabilir. Zaten tedavinin etkisi 3-4 sene kendini göstereceği için bu tedaviye verilen paralara değer olduğunu söylemek mümkün.

Diş Beyazlatma Tedavi Yöntemleri

Diş beyazlatma tedavisi için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında en sık tercih edileni ofis tipi olanıdır. Ofis tipi diş beyazlatmada dişlerin beyazlatılması hem daha kısa sürede gerçekleşmektedir ve aynı zamanda kalıcılık oranı da daha yüksektir. Kişide diş taşı varsa ki diş beyazlatmaya ihtiyacı varsa mutlaka vardır öncelikle bu temizlenir ve sonrasında beyazlatma işlemi yapılır.

Bir diğer yöntem de ev tipi beyazlatmadır. Şeffaf plaklar kişiye verilir ve aynı zamanda kişiye beyazlatma tüpü verilir. Kişi diş hekiminin önerdiği şekilde bunları gece uyumadan önce uygular. İşte bu sebeple bu yöntemin adı ev tipi beyazlatmadır. Beyazlatma işlemi evde yapılmaktadır ve kişiye ne yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde doktoru anlatacaktır.

Bilgi & Randevu Formu

batıkent dişçi, batıkent dişçi tavsiye, batıkent dişçiler, batıkent açık dişçi, batıkent estetik diş hekimi, yenimahalle dişçi, ankara yenimahalle dişçi, yenimahalle dişçiler
Call Now Button