• Çalışma Saatlerimiz : Pzt-Cumartesi: 10:00-20:00 - Pazar: Kapalı
  • İletişim: 0312 346 00 46

Diş ve ağız bakımındaki gelişmeler ve teknolojiler hızla artarken, birçok kişi diş çürükleri, periodontal hastalıklar (periodontal) veya diş ve ağız yaralanmaları nedeniyle dişlerini kaybedebilmektedir. Geçmiş yıllarda diş kaybetmiş kişiler için güncel yöntem köprü ve protezlerdir. Günümüzde diş kayıplarında implant tedavisi mevcuttur. İmplant diş, kaybedilen dişlerin yerine konulması için yapılan tedaviler arasında doğaya en yakın görünen ve hissedilen tedavi türüdür. Farklı diş değiştirme türlerine göre, konuştuğumuzda, güldüğümüzde, yemek yediğimizde veya içtiğimizde diş implantı sistemi kaymaz veya tıklamaz.

Ayrıca implant dişler çene kemiğine sağlık verirken yüzümüzün yapısının korunmasına da yardımcı olur. Dolgu yöntemi ile tedavi edilemeyen diş kayıplarından biri olan vidalı diş uygulaması ile hem estetik bir gülüşe sahip olabilir hem de yeme, içme ve konuşma aktivitelerinizi verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İmplantlar, eksik diş veya dişlerin restorasyonunu destekleyen, çene kemiği kaybını önlemeye veya durdurmaya yardımcı olan ve diş kökünün yerini alan, genellikle titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Vida dişi, dişini kaybetmiş bir kişinin çiğneme kabiliyetini veya dişin görünümünü eski haline getirmek için alt/üst çeneye uygulanan cerrahi bir işlemdir. İmplantlar, dişlerinize uyan sabit (kalıcı) veya çıkarılabilir yedek dişler için güçlü bir temeldir.

Dişlerini kaybetmiş kişiler kendilerine güvenmedikleri için özgürce gülümseyemez hatta rahat konuşamazlar. Bu kayıp nedeniyle kişi yemek yerken veya içerken ısırma sorunu bile yaşayabilir.

İmplantlar tüm bu sorunları çözmek için iyi bir alternatif olabilir. İmplant diş ayrıca çene kemiğini korur ve uyarır, kemik kaybını önler ve yüzün şeklini korumasına yardımcı olur. İşlem sonrası ve belli bir süre sonra implant doğal diş köküne en iyi alternatif haline gelir.

Keçiören dental implant tedavi süreci kişiye özel tedavi planı ve programının belirlenmesidir. Plan, hastanın özel ihtiyaçlarına göre ağız cerrahisi ve restoratif diş hekimliği konusunda uzman hekimler tarafından yapılır. İmplant diş tedavisi genellikle hasta tamamen uyutulmadan lokal anestezi altında yapılır. İmplant diş yerleştirilmesi cerrahi bir operasyon olmasına rağmen diş çekimine göre daha konforlu bir uygulamadır.

Ameliyattan önce uzman diş hekimi tarafından ön muayene yapılır. Çene kemiği ve diğer dişlerin röntgenleri çekilir. Genellikle titanyumdan yapılmış küçük bir direk olan kök implantı daha sonra eksik dişin kemik yuvasına yerleştirilir. Zamanla çene kemiği iyileşir ve implantın etrafında büyüyerek onu çeneye sabitler.

İmplanta çene kemiğine takılan ve yeni dişi tutacak şekilde sabitlenen bir abutment takılır. Diş hekimi yerleştirilecek dişler için ölçü alır ve çene için yeni bir model düzenlenir. Bu işlemden sonra yedek diş artık bölgeye takılabilir. Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen implant üzerine tek tek kuronlar yerine bazı hastalarda hareketli dişleri tutan ve destekleyen ataşmanlar konulabilir.

Keçiören implant tedavisi için, yedek dişler uygulayıcı diş hekiminiz tarafından doğal dişlerinizin görünümüne en yakın şekilde düzenlenecektir. Yedek dişlerinizin işlevi ve verdiği his, doğal dişleriniz gibi olacaktır.

batıkent dişçi, batıkent dişçi tavsiye, batıkent dişçiler, batıkent açık dişçi, batıkent estetik diş hekimi, yenimahalle dişçi, ankara yenimahalle dişçi, yenimahalle dişçiler
Call Now Button