• Çalışma Saatlerimiz : Pzt-Cumartesi: 10:00-20:00 - Pazar: Kapalı
  • İletişim: 0312 346 00 46

Acil Diş HekimliğiDiş konusunda ne zaman sıkıntı olacağı belli olmaz. Gecenin 3’ünde de diş konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle diş konusunda yaşanan sıkıntılar kişiyi hem uyutmaz hem de çekilmez bir ağrı oluşturur. Bu sebeple birçok hastalıkta olduğu gibi erteleme lüksünüz olmaz. Evde ağrıyan dişe kolonya basılması gibi yöntemler de şehir efsanesidir ve dişin ağrısını geçirmeyecektir. Bu sebeple hiç vakit kaybetmeden acil diş hekimine gitmek gerekir. Yani acil diş hekimliği sizi oldukça rahatlatan bir yöntemdir. Bu sebeple resmi, dini bayram demeden buralar yılın her vakti açık yerlerdir. Fakat her diş problemi de acillik değildir. Bunun için de acil diş hekimlerine gitmeden önce bu yerleri telefonlar arayarak sorununuzu anlatabilirsiniz. Onlar da sorununuzu dinleyeceklerdir ve ertelenebilir bir durumsa size öneriler sunacaklardır. Bu durumda daha müsait olduğunuz bir vakit diş tedavisi olabilirsiniz. Çünkü acil diş hekimliği son başvurmanız gereken yöntemdir. Peki hangi durumlarda acil olarak diş hekime gitmeniz gerekir. Bunları incelemek gerekirse;

  • Sürekli ve şiddetli bir diş ağrısı geçiriyor olabilirsiniz. Bu tür durumlarda gözünüzden dahi ağrıdan yaş gelir. Bunda erteleme şansınız yoktur.
  • Diş etinde oluşan şişmeden dolayı yüzde ve boyun bölgesinde gözle görülür bir şişme varsa bu da ertelenmemesi gereken bir durumdur. Ertelenmesi halinde daha ciddi sorunlara yol açabilir.
  • Ağız bölgesinde kanama oluşması ve bu kanamanın hiçbir şekilde durmaması da acilliktir.
  • Travma yaşanması durumunda dişin sallanması, kırılması ve düşmesi durumunda da acil diş hekimliği desteği almak gerekecektir.
  • Diş teli kullanıyorsanız ve kullandığınız diş telinde ciddi bir hasar varsa bu da acillik olabilir. Eğer aradığınız diş hekimi durumun ciddi olduğunu ve ertelenmemesi gerektiğini söylüyorsa vakit kaybetmemek gerekir. Zaten ertelenecek bir durum varsa diş hekimi bunu da söyleyecektir.

İşte bu tarz durumlarda hiç vakit kaybetmeden en yakın Acil Diş Hekimine gitmek gerekecektir. Bulunduğunuz yere en yakın yere gidebilirsiniz. Zaten bu tür durumların oldukça sık yaşanması sebebiyle hemen hemen her bölgede bir tane aci diş hekimliğini bulmak mümkün olacaktır.

Bilgi & Randevu Formu

batıkent dişçi, batıkent dişçi tavsiye, batıkent dişçiler, batıkent açık dişçi, batıkent estetik diş hekimi, yenimahalle dişçi, ankara yenimahalle dişçi, yenimahalle dişçiler
Call Now Button