• Çalışma Saatlerimiz : Pzt-Cumartesi: 10:00-20:00 - Pazar: Kapalı
  • İletişim: 0312 346 00 46

İmplant kısaca titanyumdan yapılan vidalardır. Bu vidalar eksik dişlerin tedavisinde kullanılır ve çene kemiğinin içine yerleştirilir. Eksik dişler hem estetik olarak kötü bir görüntü oluştururken aynı zamanda diş sağlığı için de oldukça önemli bir unsurdur. Bu sebeple diş implantlar oldukça önemli bir tedavi yöntemidir. Kişiler bu tedavi yöntemini sadece estetik açıdan düşünmemelidir. İmplant tedavisi için 18 yaş üstü olmak gerekir. Çünkü kişinin çene ve yüz yapısının tamamen oturması bu tedavide oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Fakat kişinin şeker hastalığı ve bu tarz hastalıkları varsa öncesinde bunun önlemi alınır ve uygun görülmesi takdirinde tedaviye başlanır. İmplant tedavisinde hiçbir şekilde diğer dişlere zarar gelmeyecektir, en önemli artılarından bir tanesi de budur. Eklenen diş de yemek yeme konusunda, konuşma konusunda herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Yani doğal dişlerinizden herhangi bir şekilde farkı olmayacaktır.

Diş implantlar yöntemi vücutta herhangi bir yan etkiye yol açmaz. Bu sebeple de herhangi bir zararından söz etmek mümkün değildir. Şeker hastalığı gibi bazı hastalıklarda doktor kontrolünün olması gerektiğini belirtmiştik. Bu tür hastalıklar haricinde şu kişiler için de diş implantı tavsiye edilmez;

• Hamileler
• Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlısı kişiler
• Baş ve boyun bölgelerinde yakın dönemde radyoterapi uygulananlar özellikle yüksek dozda
• Bağışıklık sisteminde sorun olan kişiler

Bu tarz kişiler bu tür durumların etkisinden çıkmadan diş implantları yöntemini uygulamaması gerekir. İmplantlar tedavisi de belli bir süreçte devam etmektedir. Önce hastanın dişi detaylı bir şekilde incelenmektedir. Sonrasında gerekli ölçüler yapıldıktan sonra geçici bir köprü kullanılacaktır. Bu köprü alt dişler için 3 ayken üst dişler için 6 ay gibi bir sürede olacaktır.

Hastanın durumuna göre sadece implant yerleştirileceği gibi bazı durumlarda da dental implant takılır ve sonrasında diş eti ile kapatılır. Bu geçici köprüler sonradan tedavinin sonlanmasıyla çıkarılır ve böylece implant işlemi de tamamlanmış olur. İmplant hiçbir şekilde kişinin ağzına metal tadı getirmez ve aşınma olmaz. Zamanla renk değiştirmesi gibi durumlarla da karşılaşmak mümkün değildir.

Bilgi & Randevu Formu

batıkent dişçi, batıkent dişçi tavsiye, batıkent dişçiler, batıkent açık dişçi, batıkent estetik diş hekimi, yenimahalle dişçi, ankara yenimahalle dişçi, yenimahalle dişçiler
Call Now Button