• Çalışma Saatlerimiz : Pzt-Cumartesi: 12:00-22:00 - Pazar: Kapalı
  • İletişim: 0312 346 00 46

Porselen diş birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü hem estetik bir görüntü oluşmasını sağlarken aynı zamanda dişte oluşacak sorunların da önüne geçmektedir. Diş bozukluklarını tamamen gideren bu yöntem sayesinde kendinize güveniniz de gelecektir. Örnek vermek gerekirse dişin belirli bir kısmında kırık olduğunu düşünelim. Bu durumda dişin bu kısmı doldurulacak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Bu yöntemin doğru bir yerde yapılması durumunda porselen dişin normal dişten görünüm olarak da herhangi bir farklı olmayacaktır. Bu sebeple tedavi olunacak yerin de iyi seçilmesi oldukça önemlidir.

Yenimahalle Batıkent porselen diş tedavisi yıllar geçtikçe gelişmiştir. Günümüzde sıklıkla kullanılan 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunları saymak gerekirse yaprak kaplama, metal kaplama, full porselen kaplama ve zirkonyum olarak karşımıza çıkar. Kişinin talebine göre bu yöntemlerden bir tanesi seçilecektir fakat dişin durumuna göre de diş hekimleri kişiye hangi yöntemin uygun olduğu konusunda da bilgi verebilir.

Porselen dişin süreci de oldukça kolaydır. Öncelikle uygulanacak dişin ölçüsü alınır ve buna göre hangi yöntem uygulanacaksa hazırlıklar yapılır. Porselen kişiye göre hazırlandıktan sonra profesyonel bir şekilde dişe eklenir. Alışma sürecinde kişi diş hekimiyle sürekli diyalog halinde olmalıdır. Zaten alışma süreci geçtikten sonra kişi belli bir süre sonra porselen dişe sahip olduğunu bile unutacaktır. Bu porselen dişler hiçbir şekilde çıkmaz ve beyazlama konusunda da sıkıntı yaşanmaz. Önerilen uygulamaları yaptığınız sürece oldukça beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmuş olacaksınız.

Porselen diş yanı sıra aynı zamanda porselen diş telleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Şeffaf diş telleri olarak geçen bu diş telleri sayesinde kişinin dişindeki teller klasik tellere göre çok daha estetik duracaktır yani diş teli konusunda görüntü olarak problem olacağını düşünen kişiler için en iyi yöntem kesinlikle porselen diş teli tedavisi olacaktır. Bu diş tellerinin yapısı da diğer klasik diş telleriyle aynı olduğu için kişinin yeme ve içme konusunda yine aynı kuralları uygulaması gerekir. Hatta porselen diş tellerinin braketleri diğer diş tellerinin braketlerine göre çok daha sağlam bir şekilde tasarlanır.

Bilgi & Randevu Formu

batıkent dişçi, batıkent dişçi tavsiye, batıkent dişçiler, batıkent açık dişçi, batıkent estetik diş hekimi, yenimahalle dişçi, ankara yenimahalle dişçi, yenimahalle dişçiler
Call Now Button